Podcasty


Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem. Podniká především v realitním developmentu a ve výrobním průmyslu. Má zázemí v České republice, podniká ve střední Evropě a připravuje expanzi na západ od našich hranic.

#28 MAXIM HAVLÍČEK - „Bez výstavy se nic neprodá.“

#28 MAXIM HAVLÍČEK - „Bez výstavy se nic neprodá.“

„Do svých obrazů vkládám skutečně všechno ze sebe, všechny pocity, emoce“, říká Maxim Havlíček. Úspěšný český malíř, žijící přes 20 let v USA, kde se stal slavným a uznávaným umělcem vystupujícím pod jménem MAXIM.
#27 KAREL HAVLÍČEK  - „Hudbou popisuju to, co lidi cítí.“

#27 KAREL HAVLÍČEK - „Hudbou popisuju to, co lidi cítí.“

Patříte-li k milovníkům hudby a dokážete ocenit nadání, schopnosti a píli ostatních, následující podcast si nesmíte nechat uniknout. Měli jsme totiž jedinečnou možnost povídat si s Karlem Havlíčkem. 
#26 MARTIN TOLAR - „Byla to první zkušenost sáhnout si na něco nemožného“.

#26 MARTIN TOLAR - „Byla to první zkušenost sáhnout si na něco nemožného“.

Požár v mozku, ztráta sebe sama, nejčastější příčina demence. To je Alzheimer. Nemoc, kterou v současnosti trpí přes 40 milionů lidí na celém světě. Nemoc, na kterou doposud neexistuje účinný lék. To se však může brzy změnit. „Jsme jeden krok od toho, abychom vyvinuli lék, který může nejen zpomalit, ale i předejít nemoci“ říká Martin Tolar, český neurolog a vědec, se kterým jsme se setkali v průběhu karlovarského filmového festivalu.
#25 WILLE RAJALA - „Real happiness comes from inside you.“

#25 WILLE RAJALA - „Real happiness comes from inside you.“

Jste od přírody adrenalinoví požitkáři milující sníh, přírodu a zároveň toužíte po čisté mysli bez stresu a rovnováze ve svém životě? Hostem našeho podcastu byl bývalý profesionální snowboardista, pro kterého se koníček stal prací. Společnost Master of Turns nabízí lidem jízdy na sněžném skútru, a to v nejrůznějších koutech světa. Tento druh zážitku nabízí nejen množství zábavy v horském terénu, možnost objevovat těžko přístupná místa, zažívat fascinující východy či západy slunce, ale především být sám sebou, vnímat ticho panenské přírody a přestat myslet na vše ostatní.
#24 PAVEL KOLÁŘ - „Téma peněz, financí a hodnoty majetku je v české rodině tabu.“

#24 PAVEL KOLÁŘ - „Téma peněz, financí a hodnoty majetku je v české rodině tabu.“

Vlastníte byt, dům, chalupu, nějaký pozemek či investiční nemovitost? Jací jsou Češi v rámci ochrany majetku? „Čím více majetku a peněz, tím více starostí“ říká Pavel Kolář, odborník na správu rodinného majetku a svěřenské fondy. Jak ochránit majetek po generace? Mnozí otcové - zakladatelé, kteří vybudovali firmy a rodinné bohatství, stojí často před rozhodnutím, jak jej předat dalším generacím bez ztráty a rizik. V následujícím podcastu získáte praktické informace i současné trendy, jak se co nejlépe postarat o svůj majetek.
#23 ALEXANDER MOLNÁR - „Manažer je ten, který řídí, leader ten, který je následován.“

#23 ALEXANDER MOLNÁR - „Manažer je ten, který řídí, leader ten, který je následován.“

Kdo je manažer a kdo leader? Jaká je jejich role v běžném životě a jak se liší od ostatních lidí? Při rozhovoru s koučem Alexem Molnárem jsme se tentokrát zaměřili na téma Leadership - metodu řízení lidí efektivním a lidským přístupem. Jak vypadá leader 21.století a jak moc je důležitá empatie? Můžu se stát leaderem i já? Zajímavá otázka, na kterou najdete odpověď, když si poslechnete tento podcast.
#22 MATĚJ

#22 MATĚJ "MONEY" PEŇÁZ - „Chci být nejlepší verzí sebe sama.“

Ve studiu jsme přivítali nadějného kickboxera a doufejme, že další budoucí hvězdu českého i evropského MMA - Matěje Peňáze. Díky své výšce vzbuzuje tento mladík velký respekt, přesto z něj sálá neskutečná skromnost, pokora a klid. Prozradil nám techniky v rámci přípravy, co jej nejvíce motivuje a také, jaký má na něj vliv přítelkyně o které tvrdí: „Vím, že ve mě věří“. Pokud máte rádi příběhy ze života, rozhodně si tento díl nenechte ujít.
#21 DOMINIK KOUBEK - „Na barbera jsem moc kadeřník a na kadeřníka moc barber.“

#21 DOMINIK KOUBEK - „Na barbera jsem moc kadeřník a na kadeřníka moc barber.“

Vlasy a víra...na první pohled zcela odlišná témata. Může mezi nimi existovat nějaká souvislost? Na tuto otázku jsme se zeptali Dominika Koubka, vlasového stylisty a křesťana, který aktivně slouží v církvi.
#20 PETR KAREŠ - „Pády vás naučí nejvíce.“

#20 PETR KAREŠ - „Pády vás naučí nejvíce.“

Podnikání je jako cesta. Někdy rovná, ale většinou klikatá. Jak je úspěch vnímám v dnešní konzumní době? Když se vám daří, všichni fandí, pokud ne, najednou jste neúspěšný. Petr Kareš toho ve svém životě zažil mnoho - rychlý vzestup, po kterém následoval tvrdý pád. Jak říká: „Příště bych ten projekt vedl pomaleji“. Co mu pomohlo vyčistit hlavu, když byl v zápřahu? Kde bral v těch nejtěžších chvílích motivaci? Toto je jeho cesta na vrchol!
#19 PETR ŠIMŮNEK - „Chceme dělat svět lepší.“

#19 PETR ŠIMŮNEK - „Chceme dělat svět lepší.“

FORBES - v ČR Nejúspěšnější časopis současnosti, který má přes 1 milion on-line čtenářů za měsíc. Není proto divu, že jsme si na natáčení pozvali jeho šéfredaktora a spolumajitele v jedné osobě, pana Petra Šimůnka. Tento skromný a neustále pozitivně naladěný sympaťák prozradil například strategii a budoucí plány s časopisem, jehož hlavním cílem je inspirovat lidi. Vrátil se také o 11 let zpět, kdy to všechno začalo. “Jak říká: Štěstí je strašně důležité” protože mi to všechno vyšlo až na 3. Pokus - nejen pracovní úspěch a spojeni se s FORBESEM, ale také spokojenost v osobním životě, ve kterém je pro něj perfektní rodinné zázemí klíčem k harmonii.
#18 RADEK POKORNÝ - „Advokát by měl být pro klienty nejbližším přítelem.“

#18 RADEK POKORNÝ - „Advokát by měl být pro klienty nejbližším přítelem.“

„Čím bys chtěl být, až vyrosteš?“ „Fotbalistou, hasičem, pilotem nebo právníkem.“ Tentokrát jsme si povídali s jedním z nejvlivnějších advokátů v naší zemi, Radkem Pokorným, který má rád velké příběhy. Jak vnímá český národ advokáta a je to stále atraktivní zaměstnání? Dle slov našeho hosta je advokacie v krizi. Proč? Dá se to nějak změnit? Odpovědi se brzy dozvíte. Stačí jen poslouchat či sledovat tento díl.
#17 ELIŠKA KRÁSNÁ NEKOLNÁ - „Měla jsem know-how, které jsem mohla předávat.“

#17 ELIŠKA KRÁSNÁ NEKOLNÁ - „Měla jsem know-how, které jsem mohla předávat.“

Někdy stačí jen málo: odvaha a láska k tomu, co děláte. Tato mladá, usměvavá a cílevědomá žena začala s podnikáním v 17 letech. Pro lektorku angličtiny Elišku Krásnou je spokojenost svých studentů nejdůležitější. Zní to neuvěřitelně, ale přes svůj mladý věk zná dokonale význam slov workoholik či syndrom vyhoření. Kde našla sílu, aby se ze dna vrátila zpět na vrchol? Pokud Vás zajímá tento inspirativní příběh, nenechte si jej jistě ujít.
#16 ONDŘEJ MĚŠŤÁK - „Krása je lehce matematicky definovaná.“

#16 ONDŘEJ MĚŠŤÁK - „Krása je lehce matematicky definovaná.“

Svou profesi zdědil po svém otci, jehož jméno se stalo synonymem plastického chirurga a pro něj osobně obrovským vzorem. Byla medicína pro Ondřeje Měšťáka opravdu to, co si přál v životě dělat? Hovořili jsme nejen o jeho lékařské, ale i vědecké činnosti. Budoucím studentům prozradil pár cenných rad a rozpovídal se také o modle plastické chirurgie - USA. Jak sám tvrdí „Nadhled a zkušenosti ze zahraničí jsou strašně důležité“.
#14 DICK KVETŇANSKÝ - „Úspěšný otec ve mně vyvolával potřebu být také úspěšný.“

#14 DICK KVETŇANSKÝ - „Úspěšný otec ve mně vyvolával potřebu být také úspěšný.“

Za tímto skromným člověkem stojí jeden neuvěřitelný příběh za druhým. Dick Bob Květňanský - vášní jsou pro něj nejen letadla, ale i auta. Jedno si proto vyrobil, dokonce v něm i závodil, porážel Ferarri i Porsche a následně ho odmítnul prodat Elonu Muskovi. Vyrůstal v Americe, přesto se cítí hrdým Slovákem. Jaké bylo vyrůstat s tátou, který získal Nobelovu cenu a jak se naučil žít s poněkud zvláštním jménem? Tento velmi inspirativní příběh byste si neměli nechat ujít.
#13 KRYŠTOF MUCHA - „Doufám, že letošní ročník bude krásný.“

#13 KRYŠTOF MUCHA - „Doufám, že letošní ročník bude krásný.“

Zanedlouho odstartuje již 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož je skupina PROGRESUS hrdým partnerem.
Ne náhodou byl naším hostem právě Kryštof Mucha, výkonný ředitel festivalu, se kterým jsme natáčeli před pár týdny.

Povídali jsme si o ročníku minulém i tom letošním. Jaký otisk bude mít válečná situace na Ukrajině na festival. Kryštof Mucha dále představil pilotní ročník pro začínající tvůrce a došlo také na filmovou hvězdu loňského ročníku, Johnnyho Deppa a jeho současnou situaci.
Pokud Vás zajímá svět filmu a filmových hvězd, rozhodně si pusťte náš další díl.

#12 PETR HAVLÍČEK - „Zdravý člověk má energii, příjemnou energii. Je usměvavý a není to žádná hra.“

#12 PETR HAVLÍČEK - „Zdravý člověk má energii, příjemnou energii. Je usměvavý a není to žádná hra.“

Zdravý životní styl - v současnosti velmi diskutované téma. Jak jej ovlivňuje náš vztah k sobě samému, sebevědomí či stres? Petr Havlíček neřeší už jen jídlo, ale i stav člověka. Jak sám říká: „Snažím se ukázat cestu ke zdravému životnímu stylu těm, kteří o to stojí.“ V rozhovoru také odpoví na lidmi často kladenou otázku: Jak zhubnout? Pokud chcete pro své zdraví opravdu něco udělat, nenechte si ujít náš další podcastový díl.
#15 TOMÁŠ

#15 TOMÁŠ "TMBK" BŘÍNEK - „Inspirací je tady v ČR poměrně hodně.“

Tomáš Břínek, alias TMBK - Drsný internetový vtipálek, který svými kolážemi reaguje na současné dění a nebojí se udělat si legraci opravdu z kohokoliv. Co ho vůbec dovedlo k tvorbě, kde bere čas a inspiraci? Uvědomuje si, jaký má zásah na sociálních sítích? Pokud jste i Vy jeho fanoušci, jistě Vás budou zajímat budoucí plány, proto sledujte tento díl.
#11 JIŘÍ

#11 JIŘÍ "BJP" PROCHÁZKA - „Žij okamžikem teď a tady.“

V současné době patří mezi nejúspěšnější české MMA zápasníky. Na první pohled působí velmi drsně, avšak během rozhovoru dokázal na všechny přenést neskutečný klid. Velmi otevřený rozhovor o motivaci, technikách, která mu pomáhají uklidnit a ovládat mysl či podmínkách, za kterých podá nejlepší výkon. Jak sám říká: „Mám se skvěle, jen to občas nevidím. A co je nejdůležitější? Nehledat v sobě nic jiného, než pravdu“
newsletter
Buďte v obraze Získejte vždy aktuální informace

Naši partneři