#02 MILOŠ POCHOBRADSKÝ – „Nesmíme si myslet, že nám les patří.“ - Progresus Business Development

#02 MILOŠ POCHOBRADSKÝ - „Nesmíme si myslet, že nám les patří.“


Další díl podcastu přináší rozhovor s ředitelem České lesnické akademie Trutnov, panem Milošem Pochobradským. Přírodu chceme mít v pořádku, ale jak se k ní chováme? Existuje mezi lidmi ještě zájem pracovat v lesnictví?
Většina Čechů třídí odpady, preferuje kohoutkovou vodu před balenou a postupně se snaží snižovat spotřebu vody a energií v domácnostech. Nakupovat ekologické výrobky a omezit například vlastní užití osobních automobilů se nám ale už moc nechce.
Nesmíme zapomenout také na problém, který je v poslední době sice v pozadí, ale který naše lesy trápí již dlouhou dobu, a tím je kůrovcová kalamita.
Poslechněte si velmi zajímavý dialog, který v nás osobně zanechal velmi příjemný pocit.

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.

Našeho hosta vyzpovídala moderátorka a redaktorka Linda Bartošová.

Pokud si celý díl chcete pustit v APPLE PODCAST, můžete tak učinit skrze odkaz ZDE.

Skupina Progresus Invest Holding se specializuje na dlouhodobé investice v realitním developmentu, výrobním průmyslu, IT, vývoji doplňků stravy, právu, insolvenci a také hospitality byznysu.

Díky akvizicím tradičních velkých společností dokazují, že umí rozvíjet jejich potenciál a otevřít dveře novým rozvojovým a obchodním příležitostem. Nejvýznamnější oblast portfolia je realitní development, kde jako základ pro realizaci projektů slouží výrobní závod RD Rýmařov s 50letou tradicí s obratem přes 1,3 miliard CZK.

Z malých lokálních firem vybudovali úspěšné rostoucí společnosti. V oblasti vývoje doplňků stravy můžu uvést například Harmonelo, která je na trhu 2 roky. Její obrat 50 milionů CZK za první rok existence druhým rokem vzrostl pětinásobně na 250 milionů CZK ročně.

Více informací na www.progresus.cz

newsletter
Buďte v obraze Získejte vždy aktuální informace

Naši partneři