#26 MARTIN TOLAR – „Byla to první zkušenost sáhnout si na něco nemožného“. - Progresus Business Development

#26 MARTIN TOLAR - „Byla to první zkušenost sáhnout si na něco nemožného“.


Požár v mozku, ztráta sebe sama, nejčastější příčina demence. To je Alzheimer. Nemoc, kterou v současnosti trpí přes 40 milionů lidí na celém světě. Nemoc, na kterou doposud neexistuje účinný lék. To se však může brzy změnit. „Jsme jeden krok od toho, abychom vyvinuli lék, který může nejen zpomalit, ale i předejít nemoci“ říká Martin Tolar, český neurolog a vědec, se kterým jsme se setkali v průběhu karlovarského filmového festivalu.

Životní příběh o tom, jak se dostal mladý student z komunistického Československa do Ameriky, kam šel za poznáním a dobrodružstvím, ne businessem, a dnes tam žije svůj americký sen. Tento nesmírně inspirativní muž se s námi podělil také o zkušenosti z vedení farmaceutické společnosti Pfizer, kde měl obrovské možnosti. Přesto však tuto zlatou loď opustil, a nakonec založil vlastní podnik. Po založení biotechnologické společnosti Alzheon, kam jej následovaly desítky lidí z biotech i Pfizeru, byla šance na úspěch pouhých 0,4 %. Dnes jsou však výsledky klinických studií pilulky převratné.

V tomto podcastu uslyšíte nespočet zajímavých informací, například kde vznikla a proč, co byl na začátku hlavní problém, kolik bylo do společnosti doposud investováno, jak může pomoci umělá inteligence s léčbou nemocí i porozuměním fungování mozku, nebo také to, jak odpočívá muž, který věří, že uhasí požár v mozku. A pokud se tak opravdu stane, Nobelova cena Martina Tolara jistě nemine.

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.

Další díl podcastu přináší rozhovor s neurologem a vědcem, panem Martinem Tolarem, který vedl spolumajitel společnosti Progresus Invest Holding pan Lukáš Foral.

Pokud si celý díl chcete pustit v APPLE PODCAST, můžete tak učinit skrze odkaz ZDE.

Úvodní znělka našich podcastů pochází z dílny hudebního skladatele Karla Havlíčka, který ji pro společnost Progresus exkluzivně složil.

Skupina Progresus Invest Holding se specializuje na dlouhodobé investice v realitním developmentu, výrobním průmyslu, IT, vývoji doplňků stravy, právu, insolvenci a také hospitality byznysu.

Díky akvizicím tradičních velkých společností dokazují, že umí rozvíjet jejich potenciál a otevřít dveře novým rozvojovým a obchodním příležitostem. Nejvýznamnější oblast portfolia je realitní development, kde jako základ pro realizaci projektů slouží výrobní závod RD Rýmařov s 50letou tradicí s obratem přes 1,3 miliard CZK.

Z malých lokálních firem vybudovali úspěšné rostoucí společnosti. V oblasti vývoje doplňků stravy můžu uvést například Harmonelo, která je na trhu 2 roky. Její obrat 50 milionů CZK za první rok existence druhým rokem vzrostl pětinásobně na 250 milionů CZK ročně.

Více informací na www.progresus.cz

newsletter
Buďte v obraze Získejte vždy aktuální informace

Naši partneři