#33 IVAN BELLA – „Být prvním je úžasné, ale být jediným je velmi složité.“ - Progresus Business Development

#33 IVAN BELLA - „Být prvním je úžasné, ale být jediným je velmi složité.“


7 dnů, 21 hodin, 56 minut – přesně tak dlouho strávil ve vesmíru Ivan Bella, první kosmonaut samostatného Slovenska. Psal se únor roku 1999 a zprávu o tom, že byl vybrán a bude součástí první mezinárodní posádky, obdržel pouhé 2 dny před odletem. Je to již 23 let, ale jak sám říká: „Šel bych do toho znovu, pokud by mi to zdravotní stav dovolil“.
Tento fascinující příběh odhalí komplexní přípravu kosmonautů před odletem, kolik G musí zvládnout, možnosti relaxace ve vesmíru, ale také druhou stranu mince. Skutečnost, jaký dopad to mělo na jeho soukromý život.

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.

Další díl podcastu přináší rozhovor s kosmonautem panem Ivanem Bellou, který vedl Dick Kvetňanský.

Pokud si celý díl chcete pustit v APPLE PODCAST, můžete tak učinit skrze odkaz ZDE.

Úvodní znělka našich podcastů pochází z dílny hudebního skladatele Karla Havlíčka, který ji pro společnost Progresus exkluzivně složil.

Skupina Progresus Invest Holding se specializuje na dlouhodobé investice v realitním developmentu, výrobním průmyslu, IT, vývoji doplňků stravy, právu, insolvenci a také hospitality byznysu.

Díky akvizicím tradičních velkých společností dokazují, že umí rozvíjet jejich potenciál a otevřít dveře novým rozvojovým a obchodním příležitostem. Nejvýznamnější oblast portfolia je realitní development, kde jako základ pro realizaci projektů slouží výrobní závod RD Rýmařov s 50letou tradicí s obratem přes 1,3 miliard CZK.

Z malých lokálních firem vybudovali úspěšné rostoucí společnosti. V oblasti vývoje doplňků stravy můžu uvést například Harmonelo, která je na trhu 2 roky. Její obrat 50 milionů CZK za první rok existence druhým rokem vzrostl pětinásobně na 250 milionů CZK ročně.

Více informací na www.progresus.cz

newsletter
Buďte v obraze Získejte vždy aktuální informace

Naši partneři