#39 JAKUB CIGLER – „Každý projekt je specifický.“ - Progresus Business Development

#39 JAKUB CIGLER - „Každý projekt je specifický.“


„Nikdy jsem v životě nic neplánoval.“ Slova úspěšného českého architekta Jakuba Ciglera a majitele jednoho z největších ateliérů v zemi, za kterým stojí velká řada architektonických projektů – např. Florentinum, The Park Chodov, Quadrio či budova rádia Svobodná Evropa. Tento muž stojí také za návrhem rekonstrukce Václavského náměstí, kdy před 17 lety právě studio Jakub Cigler Architekti soutěž na přeměnu náměstí vyhrálo.
Jak jej formovalo umělecké prostředí, ve kterém vyrůstal? V 90.letech realizoval malou galerii v Haagu, v New Yorku. Následovalo otevření kanceláří v Moskvě, Hongkongu, Dubaji. Svět byl otevřen, přesto přiznává: „Uvědomil jsem si, že je šílené být pořád jen v letadle. Člověk udělá kvalitnější projekt v prostředí, které zná.“ Dnes spolupracuje se svým synem Matyášem, což považuje za skvělý krok. Proč? Vše se dozvíte. Stačí si jen poslechnout další díl.

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.

Další díl podcastu přináší rozhovor s architektem, panem Jakubem Ciglerem, který vedl spolumajitel společnosti Progresus Lukáš Foral.

Pokud si celý díl chcete pustit v APPLE PODCAST, můžete tak učinit skrze odkaz ZDE.

Úvodní znělka našich podcastů pochází z dílny hudebního skladatele Karla Havlíčka, který ji pro společnost Progresus exkluzivně složil.

Skupina Progresus Invest Holding se specializuje na dlouhodobé investice v realitním developmentu, výrobním průmyslu, IT, vývoji doplňků stravy, právu, insolvenci a také hospitality byznysu.

Díky akvizicím tradičních velkých společností dokazují, že umí rozvíjet jejich potenciál a otevřít dveře novým rozvojovým a obchodním příležitostem. Nejvýznamnější oblast portfolia je realitní development, kde jako základ pro realizaci projektů slouží výrobní závod RD Rýmařov s 50letou tradicí s obratem přes 1,3 miliard CZK.

Z malých lokálních firem vybudovali úspěšné rostoucí společnosti. V oblasti vývoje doplňků stravy můžu uvést například Harmonelo, která je na trhu 2 roky. Její obrat 50 milionů CZK za první rok existence druhým rokem vzrostl pětinásobně na 250 milionů CZK ročně.

Více informací na www.progresus.cz

newsletter
Buďte v obraze Získejte vždy aktuální informace

Naši partneři